KITI BANDYMAI

Kietumo bandymai

Kietumas  medžiagos charakteristika, pagal kurią galima spręsti apie kitas tos medžiagos savybes, stiprumą ir plastiškumą, nustatyti sukietintas zonas ir terminio poveikio sritį po suvirinimo, medžiagos atitikimą norminio dokumento reikalavimams. Todėl svarbu žinoti medžiagų kietumą ne tik prieš gaminant konstrukcijas, bet ir jų eksploatacijos metu.

 Kietmatis TIV Krautkramer (TIV 105)

Makroskopiniai ir mikroskopiniai tyrimai

Makroskopiniais ir mikroskopiniais tyrimais nustatomos virintinių ir lituotųjų jungčių išorės (plyšiai; tuštumos; intarpai; nesulydimas/neįvirinimas; pradeginimai; sustiprinimo plotis ir aukštis) ir vidaus (plyšiai; tuštumos; kietieji intarpai; nesulydimai ir neįvirinimai; formos ir matmenų defektai; kiti defektai).

 

Makro nuotrauka Makro nuotrauka Mikro nuotrauka

Apžiūrimoji kontrolė

Bandymų ir tyrimų laboratorijos specialistai, prieš pradėdami atitinkamus bandymus, atlieka suvirintųjų sujungimų ir pagrindinio metalo apžiūrimąją kontrolę.

 

Optinės emisijos analizė metalų elementinei sudėčiai nustatyti

Nuo cheminių elementų sudėties tiesiogiai priklauso metalo mechaninės savybės, atsparumas korozijai, suvirinamumas. Žinant medžiagos cheminių elementų sudėtį galima spręsti apie jos tinkamumą naudoti vienose ar kitose terpėse, galimybę suvirinti, patikrinti atitikimą atitinkamų standartų reikalavimams.

Bandymų ir tyrimų laboratorija naudoja ARC-MET8000 optinės emisijos analizatorių, kuris dideliu tikslumu nustato visus svarbiausius cheminius elementus, kartu C, Al, S, P, Mg, Si.

Tiriamos metalų grupės: mažai legiruotas plienas, nerūdijantis plienas, ketus, aliuminio lydiniai, titano lydiniai, nikelio lydiniai, vario, cinko lydiniai ir kt.

Su mažų gabaritu zondu galima atlikti analizę sunkiai prieinamose vietose neardant konstrukcijos, analizuoti objektus aukštyje ir kampines virintines jungtis.

ARC-MET8000 taikomas rūšiuojant metalo laužą, atliekant metalurginius tyrimus, energetikoje, aviacijoje, karinėje, naftos ir dujų pramonėje.

 Smūginio tąsumo mašina Zwick/Roell